KESTANE BALI SİRKESİ

Ürün Kodu : 163
250,00 TL
Zennup 1844
KESTANE BALI SİRKESİ
250,00 TL
 • Ürün Açıklaması
  ZENNUP1844 Anadolu'nun Şifalı Mirası: Kestane Balı Sirkesi

  Kestane balı sirkesi, 2500 yıl önce Hipokrat'ın faydalarından bahsettiği ve Osmanlı döneminde en çok tüketilen sirkelerden biri olmuştur. Özellikle o dönemlerde Kestane Balından yapıldığı bilinmektedir. Bizler de bu bilgilerden yola çıkarak kendi doğal fermente tarifimizle ARTVİN BORÇKA ve KAPIDAĞ YARIMADASI'ndan aldığımız Kestane Ballarından bu özel sirkeyi ürettik. Tamamen doğal bu ürünümüzün içeriğinde katkı, koruyucu ve renklendirici bulunmamaktadır. Filtre ve pastörize edilmemiştir. Fermentasyon süreci 7 ay sürmüştür. 
   
  Pek çok faydasıyla öne çıkan Kestane Balı Sirkesi, Beyin ve sinir sistemi için faydalar sağlar, sindirim sistemi üzerinde olumlu etkiler gösterir ve mide kramplarının geçmesine yardımcı olabilir. Cildi gençleştirme özelliğine sahiptir ve alerjik rinit gibi mevsimsel alerjilere iyi gelir. Soğuk algınlığı ve öksürüğe karşı faydalı olur ve bronşite iyi gelir. Ayrıca, kestane balının içeriğinde bulunan doğal şekerler ve mineraller vücuda enerji verirken, bağışıklık sistemini güçlendirir.
   
  Sabah kahvaltısında, öğünlerden önce veya sonra 30ml kestane balı sirkesini 1 su bardağı suyla karıştırarak içebilirsiniz. Solunum yolu için ise 1 litre suya 50ml kestane balı sirkesi ekleyerek buğusunu yapabilirsiniz.
 • Ödeme Seçenekleri
 • İade Koşulları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.